EYÜBOĞLU ŞİRKETLER GRUBU
 

Haberler >
 
 

Uluslararası Nakliyeciler Derneği, (UND) uluslararası bir anlaşmayla daha imza atarak, üyelerinin mağdur olmasını önlüyor.

Taşımacılık sektörünün en büyük temsilcisi konumundaki Uluslararası Nakliyeciler Derneği, (UND) uluslararası bir anlaşmayla daha imza atarak, üyelerinin mağdur olmasını önlüyor.

UND, yurtdışında kaza yapan sürücülerin hasarlarının tazmini konusunda çalışan REPS Sigorta Aracılık ve Danışmanlık Ltd. Şti. ile işbirliği anlaşması imzalıyor. Yapılacak olan anlaşma ile kasko teminatı olmayan nakliye firmalarının yurtdışında karşı tarafın kusuru veya müşterek kusur sonucu bir hasarı olmuş ise aracın tamir bedeli, çekme kurtarma masrafları, aracın tamirde kaldığı süreler için iş kaybı zararı, varsa değer kaybı, araç pert olmuşsa Türkiye navlun ücreti, yük aktarma bedeli, yükün başka bir araçla taşıma bedeli, yeni tescil masrafı, sürücünün otel ve uçak masrafları, sürücünün yaralanma durumunda hastane masrafları, manevi tazminat ve varsa maluliyet zararı gibi tazminatların tahsili mümkün olacak.

Kasko teminatı olan nakliye firmaları ise yurtdışında karşı tarafın kusuru veya müşterek kusur sonucu bir hasar olmuşsa, aracın tamirde kaldığı süreler için varsa iş kaybı zararı, hasarsızlık indirimi zararı ve kasko sigorta teminatı dahilinde ödenmeyen diğer tüm zararları tahsil edebilecekler.

UND ile REPS firması arasındaki işbirliği anlaşması 15 Ocak Perşembe günü, 16.00’da UND Eğitim Merkezi’nde düzenlenecek bir törenle imzalanacak.
 
Bizden Haberler

 

 

 

 

 
Tüm Haberler için...
Ulaşım Online
Döviz Kurları
Hava Durumu (İstanbul)
ISTANBUL      ISTANBUL


MERKEZ:
Çatalca Yolu Üzeri Cevizlik Mevkii Mezarlik Yani
34537 Tepecik B. Çekmece Istanbul
Tel:  +90 (212) 861 34 14 Pbx
Fax:  +90 (212) 861 34 33 - 34